< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Zlēku muižas ansambļa atspoguļošana fotogrāfijās

Zlēku muižas ansamblis bija 17.–19. gadsimta arhitektūras paraugs. Šodien muižas varenība un rosība ir zudusi, tikai drupas skumji atgādina par kādreizējo spozmi, tomēr tās aizvien ir tūristu iecienīts apskates objekts.
Nodibinājums “Zlēku attīstības fonds” Ventspils novada pašvaldības “Mēs savā novadā  2021” projekta gaitā veica vides uzlabošanas un labiekārtošanas darbus, muižas teritorijā uzstādot informatīvu aprakstu par muižas vēsturi, lai tūristiem un citiem interesentiem radītu priekšstatu par ēku novietojumu, rakstiskas liecības par muižas dzīves pirmsākumu un dotu iespēju ikvienam gūt informāciju par pagasta vēsturi.

Projekta laikā vienkopus tika savāktas vēsturiskas fotogrāfijas, un daļu no tām izvietoja bijušā kavaliernama loga ailēs. Fotogrāfijās redzams muižas agrākais izskats un pievienoti īsi apraksti. Stendā un fotogrāfijās atspoguļots muižas arhitektūras stils, dzīve un varenība, un tas kalpo kā maršruta orientieris. Tas rada vizuālu priekšstatu un izglīto. Viss ir izgatavots no materiāla, kas piemērots āra apstākļiem, tā nodrošinot ilgu kalpošanu. Aicinām ikvienu apmeklēt un iepazīt barona Bēra atstāto mantojumu – Zlēku muižas ansambļa kompleksu!

Projekta vadītāja Inita Vekmane