< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

KULTŪRAS NAMS

Kontaktinformācija

Adrese: “Kultūras nams”, Zlēku pag., Ventspils novads, LV-3617,

vadītāja Kristīne Kauliņa,
tālr. 29266700,
e-pasts: [email protected]

Zlēkās par pirmo kultūras iestādi varētu saukt barona Ulriha Karla fon Bēra uzcelto teātra ēku (ap 1860. g.) Zlēku muižas ansamblī. Tajā uzstājās viesmākslinieki ar izrādēm no lielākajām pilsētām. Barons no kalpotājiem bija izveidojis arī savu teātra spēlētāju grupu.

Vēlāk par kultūras iestādi kļuva Zlēku skola ( dibināta 1796. g.) , kurā Izglītības biedrības vadībā tika rīkoti pasākumi. Reizēm pasākumus rīkoja arī Lauksaimnieku biedrība. Pasākumiem tika atvēlēta arī Zlēku muižas zāle.

Pirmie kultūras darbinieki bija Zlēku skolas skolotāji. 1922. gadā skolotājs Gustavs Grīnvalds nodibina Zlēku jaukto kori. 1930. gadā “Augstupu” saimnieka dēls Andrejs Bože nodibina dramatisko pulciņu. Ap 1936/37. gadu nodibinājās jauniešu deju kolektīvs.
1946. gadā kori vadīja skolotāja Austra Grīnvalde (Gustava Grīnvalda meita) un koris bija labākais Ventspils pusē līdz pat 1960. gadam, izcīnīdams tiesības piedalīties Dziesmu svētkos Rīgā. Austras Grīnvaldes vadībā darbojās arī skolēnu pūtēju orķestris.

Skarbs ir Zlēku vēstures stāsts. Pēdējās LT kara dienās tika nodedzināta muiža. 1944. gada decembrī vācu karaspēks iznīcināja apmēram 164 mierīgos iedzīvotājus. Sekoja izsūtījumi uz Sibīriju. Bet cauri laika ritējumam ir saglabāts dziedātprieks, kopīga sadancošanās un teātra spēlēšanas azarts.

Pēc LT kara tautas nams atradās Zlēku “Gāršās”. l966. gadā tiek uzcelta tagadējā kultūras nama ēka. 2010. gadā ēkā pabeigts kapitālais remonts.
Kultūras aktivitātēs arī ārpus pagasta robežām līdz 2009. gadam aktīvi darbojās folkloras kopa “Sildruvīte” un koklētāju ansamblis, ko vadīja, nu jau aizsaulē pāragri aizgājusī Vita Čakle.

Amatierkolektīvi

Amatierteātris. Režisore Kristīne Kauliņa.
Nodarbības pirmdien no 19.00 līdz 21.00.

Bērnu deju kolektīvs. Vadītāja Līga Brūvere.

Pakalpojumu izcenojumi

Lielā zāle 11,48 eiro/h bez PVN.

Nomājot vienā iestādē divas vai vairākas iznomājamās platības vienlaicīgi, tiek piemērota 11% atlaide.
Nomājot telpas bērnu un jauniešu interešu izglītības organizētām nometnēm, tiek piemērota 40% telpu nomas atlaide.
Nomājot telpas organizācijām, kurām piešķirts sabiedriskā labuma statuss, tiek piemērota 60% atlaide.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm