< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Zlēkās uzstāda soliņus un novieto puķu podu 

Šāgada pavasarī Zlēku evaņģēliski luteriskā draudze ar priekšnieci Gunitu Zernevicu iesniedza pieteikumu Ventspils novada pašvaldības projektu konkursā “Mēs savā novadā – 2021” un ieguva finansējumu aktivitātei “Labiekārtojums ar ilgtermiņa ieguldījumu Zlēku pagastā”.

Šī projekta mērķis bija uzstādīt Zlēku pagasta Centra kapos netālu no baznīcas divus parka soliņus un puķu podu. Līdz šim kapu teritorijā un pie baznīcas cilvēkiem, kuri atnāca sakopt piederīgo atdusas vietas vai apmeklēt baznīcu, nebija, kur apsēsties. Konsultācijas draudzei sniedza un nepieciešamos priekšmetus izgatavoja SIA “RGR PLUSS” speciālisti, kuri nodarbojas ar precīzu formu un salizturīgu betona izstrādājumu ražošanu. Soliem sēdvirsma un atzveltne ir no koka, kas nokrāsots ar aizsargkrāsu, solu kājas izgatavotas no betona un apstrādātas ar epoksīda apdari. Arī puķu pods, kurš vizuāli pieskaņots soliem, ir apstrādāts ar epoksīdu. Zlēku evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Gunita Zernevica ir gandarīta ar projekta rezultātu – Centra kapu labiekārtošanu: “Saņemam daudz pozitīvu atsauksmju no cilvēkiem un novēlējumu arī turpmāk projektos apgūt Ventspils novada pašvaldības finansējumu.”

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad Zlēku evaņģēliski luteriskā draudze saņēma novada pašvaldības finansējumu. Pagājušajā gadā tā īstenoja projektu “Baznīcas pieejamības veicinātājs – tūrisma stends”. Dievnama tuvumā uzstādītais stends ļauj ikvienam uzzināt par valsts nozīmes kultūras pieminekli – Zlēku baznīcu, kas ir fon Bēru atstātais mantojums. Draudzes solus aizvien klāj alegoriju un emblēmu sižetu gleznojumi, kuru loma bija ne tikai izglītot draudzes locekļus un mācīt viņiem Bībeles sižetus, bet arī uzrunāt klātesošos renesanses intelektuāļu valodā. Zlēku kancele, kuras korpusu uz savas galvas tur spārnots eņģelis, ir greznākais un iespaidīgākais šāda veida priekšmets Baltijas valstu protestantiskās baznīcas kultūrtelpā.

Uzlūkojot Zlēku baznīcas zeltīto altāri, aizraujas elpa – tas ir grezns mākslas darbs, kuru var uzlūkot kopainā, bet var iedziļināties katrā detaļā, piemēram, cilnī “Lūgšana Ģetzemanes dārzā” vai “Svētais vakarēdiens”. No kanceles uz dievlūdzējiem nolūkojas Marija, Kristus, Jānis, Pēteris…