< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Novada Senioru padome nosvin desmit gadus

Novada Senioru padome nosvin desmit gadus

2024-05-13, 17.20

Pirms desmit gadiem – 13. maijā – tika izveidota novada Senioru padome. Toreiz klātesošie par tās vadītāju ievēlēja puzenieci Māru Krauli, vietnieces lomu uzticot Vārves pagasta iedzīvotājai Viktorijai Rebukai.

Šajā ziņā kopš 2014. gada nekas nav mainījies – abas enerģiskās dāmas joprojām ir padomes priekšgalā, bet darbs tajā norit koleģiāli, ieklausoties visu pagasta pārstāvju teiktajā. Atskatoties vēsturē, Māra atceras, ka pirms desmit gadiem uzrunājusi novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mucenieku, izklāstot, kādēļ būtu nepieciešama Senioru padome – lai seniori aktīvāk un daudzpusīgāk varētu iesaistīties dažādās dzīves norisēs, lai viņu balss būtu sadzirdēta, lemjot par vecākā gadagājuma iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem. Senioru padomes interešu pārstāvis pašvaldībā ir priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams. Pateicoties Senioru padomei, vairākos pagastos, tostarp Ugālē, izveidoja senioru klubiņus, un cilvēkiem ir iespēja gan saturīgi atpūsties, gan paveikt labus darbus, piemēram, organizēt talkas, palīdzēt izgatavot aizsargtīklus Ukrainas armijas vajadzībām.

Desmit gadus Senioru padomes aktīvisti nosvinēja Usmā. Luterāņu draudzes pārstāve Harina Kreislere pavēstīja par baznīcas tapšanu, uzsverot, ka daudzi usmenieki ziedoja, lai varētu notikt tās celtniecība, bet pāri visam bija jūtama Dieva sargājošā roka. Harina ir arī SIA “Vesels veselumā” vadītāja, tādēļ aicināja apskatīt interesantas uz ezera novietotās naktsmītnes, piesakot, ka nakšņot var arī uz palagiem, kam apakšā paklāts siens. Usmas tautas nama vadītāja Elana Jurgena pastāstīja par kultūras dzīvi pagastā, lepojoties ar abiem amatiermākslas kolektīviem – vidējās paaudzes deju kolektīvu “Usma” (vadītāja Agnese Sarma) un amatierteātri “Suflē” (režisore Laila Grunte). Elana aicināja seniorus augustā apmeklēt Morica svētkus un iegriezties Usmā vienmēr, kad ir vēlme labi atpūsties un uzzināt ko jaunu. Kur gadījusies, kur ne tautas namā parādījās arī Minn Slieciņ, kura izklaidēja klātesošos ar humorpilnām runām un lūdza uz lapiņām uzrakstīt vēlējumu Usmai – kas būtu jādara, lai dzīve pagastā būtu vēl labāka. Jubilejas svinības noslēdzās “Usmas muižas” restorānā, un tad Mārai un Viktorijai tika dāvināti ziedi, seniori saņēma novada pašvaldības sarūpēto saldumu grozu, bet seniorēm, kuras padomē darbojas visas desmit gadus, pasniedza piemiņas veltes. Tās tika Vizmai Ģērmanei no Ances, Steidzītei Akmentiņai no Piltenes, Mārai Kraulei no Puzes, Maijai Ignatei no Tārgales, Verai Bergai no Ugāles, Mārai Šteinertei no Usmas, Viktorijai Rebukai no Vārves, Mudītei Šrēderei no Zirām un zlēceniecēm Laimdotai Trautmanei un Velgai Umbraškai. Māra ierosināja Senioru padomes dalībniekiem rosīgāk savā pulkā aicināt arī tos seniorus, kuri ikdienā nav īpaši aktīvi, bet varbūt tad, ja viņi apmeklēs kādu pasākumu, iepatiksies kopā būšanas prieks.

Gan Senioru padomes aktīvisti, gan citi novada seniori tiksies jau pavisam drīz, jo 16. jūnijā Popē pie muižas notiks novada senioru sporta spēles. Tajās var piedalīties ikviens, kam patīk interesanta laika pavadīšana, jo pārbaudījumi nebūs sarežģīti. Savukārt 6. oktobrī seniori pulcēsies Ancē, svinot Senioru dienu.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm