< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Valsts svētku pasākumi novadā

Valsts svētku pasākumi novadā

2023-11-08, 15.06

Aicinām iedzīvotājus apmeklēt valsts svētku pasākumus Ventspils novadā, kuri veltīti Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai.

Pašvaldības apbalvojumi – seši pašvaldības Goda raksti, seši Atzinības un desmit Pateicības raksti – tiks pasniegti 18. novembrī plkst. 13.00 Ugāles tautas namā “Gaisma”.

10. novembrī:

 • Plkst. 19.00 Ugāles tautas namā “Gaisma” notiks Ugāles pagasta pārvaldes apbalvojumu pasniegšana un koncertuzvedums “… vai justu mums tad sirds?”, kurš veltīts “Ugāles Izglītības biedrības” simtgadei. Pēc pasākuma balle kopā ar Ediju Rozentālu. Ieeja ballē: 5 eiro. Pieteikties var pa tālruni: 26693956.

11. novembrī:

 • Plkst. 17.00 Usmā notiks lāpu gājiens no Usmas pagasta pārvaldes uz pludmali, pludmalē – dzejas montāža un īss piemiņas brīdis Latvijas aizstāvjiem. Pēc lāpu gājiena – kino tautas namā. Dokumentālā filma “Astra”. Biogrāfisks stāsts par unikālu personību ar nesalaužamu garu un stipru mugurkaulu – Gunārs Astra (1931–1988) drosmīgi rīkojās saskaņā ar savu sirdsbalsi, būdams pārliecināts, ka Latvija reiz būs brīva. Ieeja kino: 3 eiro.
 • Plkst. 17.00 Ziru tautas namā tiks izstāstīts Pūpoliņu dzimtas karoga stāsts, kā arī rādīs filmu opereti “Trīs zvaigznes. Zigfrīds.” – stāsts par Zigfrīdu Anna Meierovicu, pirmo Latvijas diplomātu, kas panāca Latvijas izveidošanu de iure un de facto. Ieeja: bez maksas.
 • Plkst. 18.00 Popē norisināsies lāpu gājiens no skolas līdz kultūras namam, pa ceļam ietverot svētbrīdi Popes ev. lut. baznīcā. Pēc gājiena kultūras nama iekšpagalmā notiks Aivara Birzmaļa koncerts.
 • Plkst. 18.00 pie Ugāles vidusskolas notiks Lāčplēša dienas pasākums un gājiens uz Rubeņa bataljona muzeju.
 • Plkst. 18.00 Užavā notiks lāpu gājiens no Užavas bākas zīmes līdz piemineklim “Melnā saule”.

12. novembrī:

 • Plkst. 11.00 Ugāles sporta centrā notiks Lāčplēša kauss 3×3 basketbolā. Komandā 4 spēlētāji. Pieteikšanās līdz 10. novembrim, zvanot pa tālruni: 28733363.

13. novembrī:

 • No plkst. 9.00 visas dienas garumā Ziru bibliotēka piedāvā piedalīties tiešsaistes viktorīnā “Ko par tevi zinu, mana Latvija” bibliotēkas “Facebook” profilā. Sekojiet informācijai: Ziru bibliotēka.
 • Plkst. 10.00 Tārgales bibliotēkā notiks pasākums sešgadīgo grupiņas bērniem “Mūsu Latvija”.

14. novembrī:

 • Plkst. 17.00 Rubeņa bataljona zemnīcā Usmā notiks Rubeņa bataljona 1944. gada kauju atceres pasākums.

16. novembrī:

 • Plkst. 17.30 Blāzmā no represēto piemiņas vietas līdz kultūras namam notiks lāpu gājiens. Plkst. 18.00 Puzes kultūras namā notiks valsts svētku pasākums, kurā piedalās dzejniece Ina Anševica un Edijs Rozentāls, un Puzes pagasta pārvaldes apbalvojumu pasniegšana. Ieeja: bez maksas.

17. novembrī:

 • Plkst. 17.00 Tārgales pamatskolas zālē notiks valsts svētku koncerts “Savij Latviju”. Koncertā piedalās Tārgales pamatskolas audzēkņi, vokālais ansamblis “Ziedu laiks”, PII deju kolektīvs “Dorīte” un VPDK “Tārgale”. Balle atcelta!!! Aicinām apmeklēt citas balles tuvākajos pagastos!
 • Plkst. 19.00 Piltenes kultūras namā norisināsies valsts svētku pasākums – aptaujas uzvarētāju sveikšana, Kārļa Kazāka koncerts, pēc tam plkst. 22.00 sāksies svētku balle, kurā spēlēs grupa ”EXPRESS”, ieeja 8 eiro. Galdiņu lūgums pieteikt iepriekš, zvanot pa tālr. 29480407.
 • Plkst. 19.00 Ances kultūras namā notiks Latvijas valsts proklamēšanas dienai veltīts koncerts un balle. Koncertā “Mums VIŅA ir visskaistākā” ar muzikāliem priekšnesumiem piedalās Ugāles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi, vokālais ansamblis “Uggula”, kā arī būs dzejas lasījumi ancenieku izpildījumā. Koncerta laikā varēs vērot foto prezentāciju ar skaistākajiem Ances dabas skatiem, kurus fotografējuši paši ančiņi. Pēc koncerta cienāšanās ar svētku kliņģeri un kafiju. Ap plkst. 21.00 sāksies balle, kurā spēlēs vietējā grupa “Savējie”. Ieeja ballē: 3 eiro.
 • Plkst. 19.00 Zūru pamatskolas mazajā zālē par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai notiks Vārves pagasta pašdarbnieku koncerts “Trīs zvaigznes mums debesīs mirdz” un pagasta pārvaldes pateicību pasniegšana. Plkst. 21.00 sāksies svētku balle kopā ar muzikantu Zigi. Ieejas maksa ballē: 5 eiro, galdiņa rezervācija pa tel. 22423514.
 • Plkst. 19.00 Jūrkalnes tautas namā notiks Jūrkalnes pagasta iedzīvotāju godināšana un valsts svētku koncerts “Dziesmas Latvijai”. Piedalās Guntars Reķis, Aivars Brūklis, Ainars Dūdiņš, Mārtiņš Lastovskis un etnogrāfiskais ansamblis “Maģie suiti”. Plkst. 22.00 sāksies svētku balle kopā ar Ainaru Dūdiņu. Ieeja ballē: 3 eiro (tālr. 26261884).

18. novembrī:

 • Plkst. 11.00 Piltenes stadionā sāksies skrējiens pa Piltenes ielām. Aicina ņemt līdzi karodziņu.
 • Plkst. 12.00 – dievkalpojums Ugāles ev. lut. baznīcā, plkst. 13.00 Ugāles tautas namā “Gaisma” notiks Ventspils novada valsts svētku pasākums “Latvijai 105”.
 • Plkst. 18.00 notiks svecīšu aizdegšana Ances parkā un māju logos.
 • Plkst. 18.00 Popes kultūras namā norisināsies svētku koncerts kopā ar dziedošo aktieri Edgaru Pujātu. Koncerts bez maksas. Plkst. 22.00 sāksies balle kopā ar Artūru Bāni. Ieeja: 5 eiro. Galdiņu iepriekš var pieteikt, zvanot pa tālr. 29507283.
 • Plkst. 19.00 Zlēku kultūras namā valsts svētku svinīgo koncertu sniedz Puzes vokālais ansamblis “Mežaroze”. Ieeja bez maksas. Plkst. 22.00 sāksies balle ar grupu “Kurzemnieki”. Ieeja ballē: 5 eiro.
 • Plkst. 19.00 Usmas tautas namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts “Sapnis par baltu kuģi”. Koncertā muzicēs dziedātāja Līga Priede un ģitārists Andrejs Grimms. Ieeja: bez maksas.
 • Plkst. 19.00 Ziru tautas namā norisināsies svētku koncerts, kurā uzstāsies koris “Ziemeļzvaigzne” un Ziru vokālais ansamblis “Ar tevi”. Plkst. 22 sāksies balle, spēlēs Andris Skuja. Ieeja ballē: 5 eiro.
 • Plkst. 19.00 Užavas tautas namā notiks svētku koncerts “Latvija – dzintara lāse”. Muzicēs Agnese Čīče, pianists Zigurds Turss, Pēteris Landmanis un Emīlija Jasmīna Švarca. Plkst. 22.00 sāksies balle kopā ar muzikantiem no Saldus. Ieeja ballē: 5 eiro.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm