< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Sniegpulkstenīšu talka Zlēkās

Sniegpulkstenīšu talka Zlēkās

2022-03-14, 09.04

Diezgan spontāni ienāca prātā ideja, ka vajadzētu jauno "Vecās pagastmājas dārzu" piestādīt ar sniegpulkstenītēm, lai acis priecētu pirmie pavasara vēstneši. Liels bija prieks un pārsteigums, ka pagasta ļaudis tik aktīvi atbalstīja šo ideju.

Paldies tiem, kuri nāca ar saviem sniegpulksteņu klēpjiem, spaiņiem un pat ķerru. Pasākumā piedalījās stādītāji visās iespējamās vecuma grupās. Ļoti priecē fakts, ka nāca vairākas ģimenes trīs paaudzēs un viena pat četrās. Tas liecina par audzināšanu ģimenē, jo tā aug nākamie ciema patrioti. Esmu pilnīgi pārliecināta, ka ikviens pasākuma dalībnieks jutīsies piederīgs šai vietai – vienalga kur viņa ceļš dzīvē aizvedīs.
Desmito gadu strādāju Zlēkās, un mani mazie aktieri, puiši, izauguši par brīnišķīgiem jaunekļiem, kurus labu laiku nebiju redzējusi. Nu viņi dūšīgi strādāja, raka un stādīja kopā ar visiem. Ļoti ceru, ka pēc dažiem gadiem arī šie puiši ieradīsies ar savām ģimenēm un mācīs saviem bērniem attieksmi pret darbu. Gandarījums par tiem mazajiem bērniem, kas mani paaicināja, lai ar lepnumu izrādītu paveikto: "Skaties, visu šo maliņu mēs divatā iestādījām, lai vēlāk varētu atrast tieši tos sniegpulkstenīšus, kurus mēs stādījām".
Lai vēl kāds man pasaka, ka mazajiem ciemiem nav nākotnes! Nē, tā ir un būs, ja bērni augs lepni par savu pagastu, lepni par savu ieguldījumu, piedalīsies ciema kultūras aktivitātēs. Paldies vecākiem, kas audzina nākamos lokālpatriotus. Vēlreiz paldies visiem dalībniekiem – gan tiem, kas stādīja, gan tiem, kas vārīja un cepa, lai visi pabūtu kopā tik brīnišķīgā svētdienā un apzinātos savu piederību Zlēku pagastam.

Zlēku kultūras nama vadītāja Kristīne Kauliņa