< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

“Ostam celtniekam” jālabo brāķis 

Pašvaldība regulāri saņem jautājumus par valsts autoceļa Piltene–Zlēkas slikto stāvokli. Tā kā aizrādījumi ir pamatoti, bet tas ir valsts, nevis pašvaldības ceļš, sazinājāmies ar tā apsaimniekotāju – VSIA “Latvijas Valsts ceļi”. Lūk, uzņēmuma atbilde: “2018. gadā tika veikta valsts vietējā autoceļa V1309 Piltene–Zlēkas 4,2–14,7 km remontdarbi. Tika sakārtota ūdens atvade, segums pastiprināts ar grants šķembu maisījuma kārtu  un veikta dubultā virsmas apstrāde. Darbus veica SIA “Ostas celtnieks”. Seguma sagatavošanas darbi ievilkās, un virsmas apstrādi veica septembra otrajā pusē. Tas veicināja defektu veidošanos, jo “Latvijas Valsts ceļu”‘ specifikācijas nosaka, ka virsmas apstrāde jāveic līdz 15. augustam. Defektus konstatēja 2019. gada pavasarī, kad šķembas sāka atdalīties no seguma.

Atbilstoši līgumam veikto darbu garantijas termiņš ir trīs gadi. SIA “Ostas celtniekam” garantijas periodā ir uzdots novērst defektus līdz 2021. gada jūnija beigām. Ja šīs saistības netiks izpildītas, “Latvijas Valsts ceļi” plāno uzsākt jaunu iepirkuma procedūru ar cita būvnieka piesaisti, finansējumam izmantojot SIA “Ostas celtnieks” garantijas perioda izveidoto ieturējumu, kas nodrošināts ar garantijas laika bankas garantiju.”